KAPILARNA VLAGA HIDROIZOLACIJA
Sanacija kapilarne vlage sa popravkom hidroizolacije
Najbolji očigledni znaci slabe hidroizolacije objekata su vlažni prostori i zidovi, pojavljivanje plijesni i izbijanje solitri na zidovima.
Ako je vlaga jako uporna i jaka, se izvode sanacije neučinkovite hidroizolacije sa popravkom ili zamjenom cijele vanjske ili unutrašnje hidroizolacije.
Postupak obnove stare hidroizolacije sa iskopom
Potreban je iskop podzemnog dijela zida, koji završava sa donjom razinom temelja.
Stara hidroizolacija se odstrani, zidovi se isperu sa visokotlačnim čistaćom. Zidove ili pod je potrebno izravnati sa cementnim malterom, ciglene zidove pa grubo ožbukati i zagladiti.
Površina za polaganje hidroizolacijskih trakova mora biti tvrda, glatka i čista. Na takvu podlogu najprije nanesemo hladni bitumenski premaz.
Bitumenske trakove varimo tako, da s plamenom zagrijavamo njihovu površinu, istovremeno ih odvijamo i lijepimo na podlogu.
Zavarivanje bitumenskog traka na podlogu lako počnemo, kada je hladni bitumenski premaz skroz suh.
Preklop trakova u uzdužnom i okomitom smjeru mora biti 10 cm. Ako polažemo hidroizolaciju u dva ili tri sloja, zamaknemo trakove za polovicu širine traka.
Posebna pozornost mora biti namijenjena obradi proboja i dilataciji objekta, gdje se upotrijebe dilatacijski trakovi sa pregibom.
Po zamjeni hidroizolacije se izvede u nivou temelja još i drenaža, sa kojom omogućimo slobodan protok podzemnih voda okolo objekta.
Pri tome se upotrijebi drenažna cijev i različite granulacije šljunka.
Postavljena hidroizolacija se prije zasipa zaštiti od oštećenja i zasipa sa drenažnim materijalom.
Imate još kakvo pitanje?Za sve dodatne informacije smo vam na raspolaganju:
|